Skúsenosť s multifokálnymi okuliarmi

Diskusia na rôzne témy
Misisi
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Streda, 3. Júna 2020, 08:55

Skúsenosť s multifokálnymi okuliarmi

Príspevok od používateľa Misisi »

Ahojte,  rozmýšľam že by som si dala urobiť multifokálne okuliare. Mám okuliare aj do diaľky a aj na čítanie a stále nejaké musím hľadať lebo ich proste odložím a neviem nájsť. Nemám nikoho kto má s nimi skúsenosť, tak by som chcela vedieť ako sa na ne zvyká. Mám okuliare z Grandopticalu, tak rozmýšľam že by som si ich išla rovno spraviť tam. Rámiky si budem dávať len nejaké lacnejšie, zase nechcem zaplatiť veľa a tie čo mám tak sú v pohode a pritom je to len ich vlastná značka. Budem rada za vaše skúsenosti

Micho
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Streda, 22. Mája 2019, 13:46

Re: Skúsenosť s multifokálnymi okuliarmi

Príspevok od používateľa Micho »

Chvílku som si na tie okuliare zvykal. Je to zo začiatku možno ťažšie lebo tam máš tých viac obrazov a to zorné pole je zúžené, ale keď si zvykneš je to super. Len ja som ich zo začiatku nosil chvíľku takže som ich striedal ešte s normálnymi. Tak mi to v Grandopticale aj odporučili ale to ti určite povedia čo a ako. 

Misisi
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Streda, 3. Júna 2020, 08:55

Re: Skúsenosť s multifokálnymi okuliarmi

Príspevok od používateľa Misisi »

Tak s tým rátam, že si chvíľku budem zvykať pamätám sa, že mi to chvíľku trvalo aj pri týchto mojich okuliaroch:-) Akurát sa tam chystám tento týždeň ich dať urobiť po práci. A neboleli ťa zo začiatku z nich oči? 

Micho
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Streda, 22. Mája 2019, 13:46

Re: Skúsenosť s multifokálnymi okuliarmi

Príspevok od používateľa Micho »

Misisi napísal: Pondelok, 29. Júna 2020, 14:19 Tak s tým rátam, že si chvíľku budem zvykať pamätám sa, že mi to chvíľku trvalo aj pri týchto mojich okuliaroch:-) Akurát sa tam chystám tento týždeň ich dať urobiť po práci. A neboleli ťa zo začiatku z nich oči? 
Ani nie, bol to len taký zvláštny pocit, proste nezvyk. Ale ako rýchlo som si zvykol, postupne som ich nosil častejšie a po pár dňoch som ani nevedel že ich mám na očiach. A máš ich už, či si len objednávala?

Misisi
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Streda, 3. Júna 2020, 08:55

Re: Skúsenosť s multifokálnymi okuliarmi

Príspevok od používateľa Misisi »

Už ich mám asi mesiac a nosím poctivo. Zvykla som si celkom rýchlo, troška zo začiatku som ich ešte menila s klasickými ale po pár dňoch už bez problémov.

Alfie
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Streda, 17. Júla 2019, 09:39

Re: Skúsenosť s multifokálnymi okuliarmi

Príspevok od používateľa Alfie »

Ja rozmýšľam, že by som si ich tiež dal spraviť, možem sa opýtať koľko si za ne v Grandopticale dala, len tak aby som vedel približnú cenu? Robí tam jedna známa tak možno sa pritrafí aj nejaká zľava, ale moc sa na to nespolieham. Okuliare nosím asi piatym rokom tak som chcel zmenu, bolo by fajn proste tie okuliare nemeniť na očiach a večne ich nestrácať. Takto bude všetko v jednom.

Misisi
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Streda, 3. Júna 2020, 08:55

Re: Skúsenosť s multifokálnymi okuliarmi

Príspevok od používateľa Misisi »

Alfie napísal: Pondelok, 5. Októbra 2020, 11:10 Ja rozmýšľam, že by som si ich tiež dal spraviť, možem sa opýtať koľko si za ne v Grandopticale dala, len tak aby som vedel približnú cenu? Robí tam jedna známa tak možno sa pritrafí aj nejaká zľava, ale moc sa na to nespolieham. Okuliare nosím asi piatym rokom tak som chcel zmenu, bolo by fajn proste tie okuliare nemeniť na očiach a večne ich nestrácať. Takto bude všetko v jednom.
No dala som za ne nejak cez 400 Eur, samozrejme záleží aký rámik si vyberieš a aj tie sklá sú rôzne. Keby sa ti u tej známej podarila zľava tak to by si mal dobre. Ale sú fakt pohodlné, myslím že sú ľudia čo za ne dajú kľudne aj 1000 ale to som si ja nemohla dovoliť. Dokonca možno aj poisťovňa by mohla dačo preplatiť ale to som ani neskúšala a myslím si že by to bola smiešna suma.

Alfie
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Streda, 17. Júla 2019, 09:39

Re: Skúsenosť s multifokálnymi okuliarmi

Príspevok od používateľa Alfie »

Na poisťovňu sa nespolieham, počul som že niektoré tie sumy sú úplne na zaplakanie. Ja rátam že by som bol ochotný dať tých 500 eur to je tak akurát. A tú zľavu dostanem, hoci bude nejaká menšia ale aj tak pomože:-)

Misisi
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Streda, 3. Júna 2020, 08:55

Re: Skúsenosť s multifokálnymi okuliarmi

Príspevok od používateľa Misisi »

Tak to je super, za to kúpiš dobré aj kvalitnejší rámik. To je pravda že tá poisťovňa toho moc nedá. Ešte aby si sa vybavoval s nimi, takto máš pokoj a aj zľavu:-) A kúpil si teda niečo?

Alfie
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Streda, 17. Júla 2019, 09:39

Re: Skúsenosť s multifokálnymi okuliarmi

Príspevok od používateľa Alfie »

Už pred vianocami som si ich zaobstaral, oplatilo sa mi to, mal som dobrú cenu. A zvykol som si celkom rýchlo, zo začiatku to bolo také všeliaké ale teraz super. 

Napísať odpoveď